KARTALTEPE MAH ÜÇTEPE SOK NO:3 İSTANBUL / BAKIRKÖY | 02125720112

Anaokulunda Yaşam


 

    UNICEF, okulöncesi eğitim kurumlarını “yaşama en iyi başlangıç” yeri olarak görüyor.

    Çocukların aileden bağımsız hayata ilk adım attıkları okul öncesi eğitim kurumunda çocuğun dahil olduğu günlük akış çocuğun geleceğe mutlu bir başlangıç yapması için en uygun donanımla sunulmalıdır.

    Erken çocukluk yılları gelecekteki başarının temellerinin atıldığı dönemdir bu nedenle MUTLU GELECEK ATÖLYESİ'NDE amaç okul öncesi dönemde akademik bilgiden çok(sayıları, renkleri, harfleri) bu bilgiyi öğrenebilmesi için ihtiyaç duyacağı becerileri kazandırmaktır.

    MUTLU GELECEK ATÖLYESİ'NDE günlük program akışı çocuğun çocukluğunu doya doya yaşamasına engel olmadan oyunla, severek, eğlenerek öğreneceği bir eğitim ortamında çocuğun;

  • Merak duygusunu tetikleyerek yeni bilgiler keşfetmesi için onu beslemeyi,
  • Sosyal, duygusal ve akademik gelişim alanlarını desteklemeyi,
  • Çevresinde olup bitenle ilgili farkındalık kazandırmayı, 
  • Yaratıcı Düşünme (Problem Çözme ve Karar verme) becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

    MUTLU GELECEK ATÖLYESİ'NDE Eğitim programı tek bir eğitim modeline bağlı değildir.

Eğitim programımız Avrupa'daki okul öncesi eğitim kurumlarında uygulanan birçok eğitim modelinden belli unsurların ülkemizdeki eğitim sistemine, aile ve yetiştirme kültürümüze uygun olarak, artı ve eksileriyle değerlendirerek  hazırlanmış bir karmasından oluşmaktadır.

    MUTLU GELECEK ATÖLYESİ'NDE Çocukların bireysel farklılıkları bizim için çok önemlidir.

    Bu nedenle öğrenme süreçleri her çocuğun öğrenme stili göz önünde bulundurularak tasarlanır. 

    Ölçme değerlendirme sürecinde de çocuklar kendilerine özgü gelişim özellikleri göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir.

    Çocukla çalışan tüm öğretmenler ve okul psikologu gözlemlerini öğrenci dosyalarında arşivlemekte, periyodik görüşmelerde değerlendirmelerini birbirleriyle paylaşmaktadırlar.

    MUTLU GELECEK ATÖLYESİ'NDE Öğrenci grupları sadece yaş gruplarına göre değil çocukların gelişimsel özellikleri ve gelişim düzeyleri göz önünde bulundurularak oluşturulmaktadır.

    Yaş grubuna göre çocukların genel gelişim özellikleri yakın olsada her çocuk farklıdır ve her farklı çocuktan oluşacak bir sınıf, bir grup da farklı olacaktır. Bu nedenle öğrenci grupları dönem başladıktan sonra öğretmen ve psikolog gözlemlerine dayanarak belirlenmektedir.

    MUTLU GELECEK ATÖLYESİ'NDE Sağlık ve Beslenme Programı Uz.Dr Melike Özberk KOÇ danışmanlığında yapılmakta ve çocukların temiz beslenme esaslarına göre işlenmemiş, yerli gıdalardan oluşan öğünler almaları sağlanmaktadır.

     Günlük süt,yumurta, terayağ, bal, zeytinyağı gibi ürünler yerel tedarikçilerden sağlanmakta meyve ve sebzelerimiz Bodrum Mazıköy'den getirtilmektedir.

    Tüm yemeklerimiz kendi mutfağımızda hazırlanmaktadır. Yoğurt,kefir,zeytin, reçel, kışlık domates ve sebzelerimiz, meyve kompostolarımız kendi mutfağımızda hazırlanmaktadır.

MUTLU GELECEK ATÖLYESİNDE günlük yaşam çocuklarımızın psikolojik, sosyal, fiziksel gelişimleri, sağlık ve güvenlikleri göz önünde bulundurularak düzenlenmekte ve sürdürülmektedir.

Tüm çocukların sağlıkla büyüdüğü, mutlu bir okul öncesi eğitim alıp hayata gülümseyerek "MERHABA" Dediği bir Dünya Dileğiyle.