KARTALTEPE MAH ÜÇTEPE SOK NO:3 İSTANBUL / BAKIRKÖY | 02125720112

Eğitim Gruplarımız


OKULA İLK ADIM(OYUN GRUBU)

Oyun grubumuz “Okula İlk Adım” çocuğunuzun haftanın belirli gün ve saatlerde eğitim ve oyun odalarında yaşıtlarıyla vakit geçirerek sosyalleşmesine, bulunduğu ortamdaki eğitici materyaller ve faaliyetlerle bilişsel kapasitesini arttırmasına, paylaşma, problem çözme, işbirliğinde bulunma gibi kişisel becerileri kazanmasına yardımcı olan bir programdır.

Çocuğun anaokuluna başlamadan önce bir oyun grubuna katılması, bu dönemde çok hızlı olan beyin gelişimini destekler. Sosyal ortama katılmasıyla grup bilinci oluşmaya başlar ve farkındalığı gelişir. Ayrıca, oyun grupları çocuğun tam zamanlı eğitime başlamadan önce yumuşak bir geçişle kurumsal ortamla tanışmasını, evden ayrılışın verdiği korkuyu yaşamamasını sağlar.

3-4YAŞ GRUBU

 

Bu yaş grubu programımız her gün yabancı dil eğitimi ile desteklenmektedir ayrıca anaokulu çocuğunun yaratıcı yönlerini fark etmesine, kendini ifade edebilmesine ve estetik/sanat gibi duyguların geliştirilmesine ,öğrenme konusunda istek ve ilgi uyandırmaya ve en önemlisi çocuğun çocukçalığını yaşamasına ortam hazırlayarak; 

SOSYAL VE DUYGUSAL GELİŞİM

PROBLEM ÇÖZME VE KARAR VERME BECERİLERİ(DÜŞÜNSEL GELİŞİM)

FARKINDALIK GELİŞTİRME

AKADEMİK GELİŞİM

 

gibi temel başlıklar altında yaş gelişimlerine paralel olarak hazırlanmış içeriklerle çocukların merak ve keşif duygularını tetikleyerek eğlenceli bir öğrenme süreci yaşamalarını hedeflemektedir.

 

5-6 YAŞ GRUBU

(İLKOKUL HAZIRLIK)HERGÜN YABANCI DİL EĞİTİMİ DE VERİLEN BU PROGRAMDA ÇOCUKLARIMIZIN OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE GELİŞİMİNİ BESLEYEREK İLKÖĞRETİME HAZIRLANMALARINI DESTEKLİYORUZ.

DİĞER GELİŞİM HEDEFLERİNE EK OLARAK ÜÇ ANA GELİŞİM ALANINDA ÇOCUKLARIN HER AÇIDAN UYGUN DONANIM VE GEREKLİ ALTYAPI İLE İLKÖĞRETİME HAZIR OLARAK BAŞLAMALARINI SAĞLAMAYI AMAÇLADIĞIMIZ PROGRAMIMIZIN İÇERİĞİ:

 

-AKADEMİK GELİŞİM ALANINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR

*Dinleme becerileri( Hikaye dinleme anlatma, hikaye ile ilgili 5N1K soruları)

*Dil ve anlatım becerisi(Günlük deneyimleri anlattırma,hikaye veya cümle tamamlatma

*Matematik ve kavram becerisi

*Sesleri tanıma ve fonolojik farkındalık

*Yazma Becerileri(İnce motor beceriler/el göz koordinasyonu)

*İşitsel ve görsel hafızaya yönelik dikkat geliştirme etkinlikleri

*Araştırma ve sorgulama becerileri

*Ritm etkinlikleri

 

-SOSYAL GELİŞİM ALANINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR

*Sosyal ilişkiler ve iletişim

*Grup Davranışı

*Sınıf ve okul yaşantısına hazırlık

 

-KİŞİSEL GELİŞİM ALANINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR

*Özbakım becerileri

*Verilen sorumluluğu üstlenebilme ve tamamlayabilme

*Özgüven geliştirme