KARTALTEPE MAH ÜÇTEPE SOK NO:3 İSTANBUL / BAKIRKÖY | 02125720112

Referanslarımız      

Dünyanın en zor şeyidir evladını hiç tanımadığın ellere teslim etmek… O hiç tanımadığın kişilere güvenmek zorunda olmak… Çalışan bir anneyseniz işiniz çok daha zordur, zira okulda ne oluyor ne bitiyor takip etmeniz neredeyse imkansızdır. Özellikle benim gibi pimpirikli bir anne iseniz, aniden aklınıza deli sorular geliyorsa güven durumu neredeyse içinden çıkılmaz haldedir.

 

Kapıyı çaldığımız ilk günü hatırlıyorum. İçeri girdiğimde ne kadar da küçük bir okul diye düşünmüştüm. Bilemezdim ki içinde koca bir dünya barındırıyor… Özlem Hanımla görüşmeye başladığımda sanki karşımda ben duruyordum. Sanki aynaya bakıyordum ve kendi kendime konuşuyordum. Benim yerime benim gibi düşünen biri vardı karşımda. Üstelik çok da güler yüzlüydü. İşim çok kolaylaşmıştı çünkü benim gibi beş bin tane soruyu anında sorup her birine tek tek cevap isteyen bir veliyi ancak sorgulayan, araştıran ve beş bin tane soru sorabilen bir eğitimci anlayabilirdi. O gün gönül rahatlığıyla Ezgi’nin kaydını yaptırdık.

 

O küçücük okulda, Ezgi’ye kocaman bir dünya sunuldu… Ezgi hayal etmenin güzelliğini, çalışmayı, başarıyı, çizdiği kötü de olsa resminin değerli olduğunu, maddi değeri yüksek şeylerle değil, içten gelerek hazırlanmış bir resmin daha değerli olduğunu, mutsuzluğun da mutluluk gibi hayatın bir parçası olduğunu, azmetmeyi, zorluklar karşısında dik durup yılmamayı, kahkahanın dünya üzerindeki en güzel ve en bulaşıcı şey olduğunu, doğanın insanı rahatlattığını, öyle ya da böyle bir şekilde hayvanların hayatımızda mutlaka yer alması gerektiğini, bayramlarda el öpmenin büyükleri mutlu ettiğini, küçüklerin korunması gerektiğini, arkadaşlığın, dostluğun çok önemli olduğunu, geleceğiyle ilgili planlar yapayı ve hatta karnabaharın aslında güzel bir yemek olduğunu burada öğrendi. Kızımın yüreği burada kocaman oldu. Çünkü kocaman yürekli, muhteşem bir ailesi vardı okulda.

Ben bu satırları yazarken geçen akşam Ezgi’nin hüngür hüngür ağlaması ve yüreğinden dudaklarına dökülen cümleleri geldi aklıma. “annecim ne olur bir yolunu bul, beni bu okuldan alıp ilkokula verme, bunun bir çözümü olmalı. Özlem öğretmenle konuşsan, bir çaresini bulsa, ilkokul yerine buraya devam etsem. Ben okulumdan ayrılmak istemiyorum anneeeee…” Bu benim için ne demek biliyor musunuz? Güven demek, huzur demek…

Okulumuzdan ayrılacağımız için çok üzgünüm… Ancak çok da gururlu ve mutluyum, böyle bir okulun ve Özlem Hanım gibi birinin varlığından, onlarla yolumuzun kesişmiş olmasından… Ne mutlu bize ki bu okuldan mezun oluyoruz ve ne mutlu ki Mutlu Gelecek Atölyesi ailesi Yeşilköy şubesiyle de daha çok çocuğun önüne dünyaları serecek… Sizi çok seviyoruz. Yolumuzu aydınlattınız, ışığınız ışığımız oldu…

Hoşçakalın…

Ezgi Tüblek'in annesi Gülben Tüblek

----------------------------------------------------------------------------------------

Kızım 3 yaşına girdiğinde,hem yaşıtlarıyla zaman geçirebileceği hem de geleceğini etkileyecek eğitim-öğretim hayatının temellerinin atılabileceği bir okul arayışına girdiğimiz sırada yolumuz Mutlu Gelecek Atölyesi ile kesişti.Aslında bir anne olarak kafamda birçok okulu ziyaret edip sonunda içime sinen bir tanesinde karar kılmak vardı. Mutlu Gelecek Atölyesi kapısını çaldığım ilk okuldu,gerek sıcak ortamı gerek Özlem Hanım’ın güven verici konuşmaları sonucu biraz da iç sesime kulak vererek burasının kızımı güvenle teslim edebileceğim bir okul olduğuna karar verdim.

Kızım Mutlu gelecek Atölyesi’nde geçirdiği 2 yıl boyunca arkadaşlık duygusunu, paylaşma ve sorumluluk bilincini ve daha birçok şeyi sevgi, güven ve saygının bir arada olduğu bir ortamda öğrendi.

Bir insanın en önemli gelişim dönemi olan 0-6 yaş döneminde hayatımızda çok önemli bir yeri olan Mutlu Gelecek Atölyesi öğretmenlerine, bilgi ve donanımına her zaman çok güvendiğim Özlem Hanım’a ve tüm emekleri için Aynur Teyzemize sonsuz teşekkürler…

 

Meltem SEZGİN ÇAMLICA (Beste’nin Annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Merhaba Mutlu Gelecek Atölyesi :) 

Adına yakışır eğitim anlayışıyla değerlere saygılı, merhametli, güler yüzlü ve kaliteli eğitim veren, yüzümüzün ailecek güldüğü, oğlumun mezuniyetinden sonra bile ilk fırsatta ziyaret etmek istediği sevgili okulumuz. En başta sevgili Özlem Hanım'a, öğretmenlerimize ve tabi ki o nefis yemekleri yapan Aynur Teyzemize çok teşekkür ederiz. 

 

Karşılıklı sevgi, saygı ve anlayışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde çocuklarımıza farklılıklara saygıyı, sevgiyi, merhameti, disiplini öğrettiğiniz için, eğitimleri için gerekli olan materyallarin seçiminde titiz davrandığınız için, en önemlisi tatlı gülümsemeleriniz için sizlere çoooooook teşekkür ediyoruz.

 

Siz bir mezun daha verdik diye sevinirken, bizde ohh yaşasın Yiğit'in kardeşi Can'ı da Mutlu Gelecek Atölyesi'ne göndereceğiz diye seviniyoruz. 

Tekrar görüşmek dileğiyle..

Sizi çok seviyoruz.

 

Yasemin ÇETİN İNANIR  (Yiğit İnanır'ın annesi)

 

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Üc yil once yine bir Kasim ayi... Belki de hiç hatırlamak istemediğim ama oğlumun hiçbir zaman unutamadığı bir tecrubenin pesinden gelen o Kasım ayi... Mutlu Gelecekle tanışmamıza vesile olan o kötü günler ... Oğlumu yaşadığı o olumsuz psikolojiden çıkaran, özgüven kazandiran, korkularini ortadan kaldırıp sanatçı ruhunun ortaya cikmasini destekleyen, sosyal yaşam adabını, saygıyı, sevgiyi, doğru iletişimi öğreten, yeteneklerini keşfetmesini sağlayan, Ataturk'ü özellikleriyle tanitan, gelenek ve göreneklerimizi unutturmayan, ingilizceyi sevdiren, eğlendirirken düşündüren, gezdirirken ögreten, hayatin disiplinini de hissettiren ögreten kısacası egitim ve öğretimin hakkını sonuna kadar veren Mutlu Gelecek Atölyesi...

   İyi ki yollarımız kesişmiş sizlerle! Şundan cok eminim ki oğlumun hayatında hala ona kazandırdıklarınızla dile gelebiliyorsanız bir cocuğun Mutlu Geleceginin Atölyesi olmuşsunuz.

   Sabrınıza, emeğinize,tecrübenize, samimiyetinize en çok da yüreğinize sağlık.Sevgiler...

Başak ÖZCEYLAN (Taha Uygar Özceylan'ın annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

MUTLU GELECEĞİN MUTLU ÇOCUKLARI

Serra kızımız küçücük bir tohumken onu yetiştirecek, olgunlaştıracak  ,hayatı öğretecek kısacası meyve haline getirecek bir okul arayışı içerisindeydik.Birçok okul gezdik,araştırdık ta ki Mutlu Gelecek Atölyesi ile tanışana kadar okul yöneticimizin güleryüzü ,içtenliği ,samimiyeti ve kendine olan güveni  sayesinde okulu çok sevdik. Aynur  teyzemizin güzel yemekleri,etrafın temizliği ve kurumun güvenilirliği kısacası gözümden sakındığım çocuğumu gözüm kapalı emanet etme olanağı sağladı.

Kızımız okulun ilk  zamanları okula hiç gitmek istemedi.Bir ay boyunca sürekli ağladı.Öğretmenlerimiz bu süreçte ellerinden geleni yaparak hem benim hem de kızımızın okula alışması için destek oldular. Şimdilerde ise Serramız okulundan hiç ayrılmak istemiyor.Okulunu çok seviyor.Etkinlik konusunda oldukça ilgili, hiçbir özel günü atlamayan ve biz aileleri de düşünen sıcacık bir yuva içinde olduğumuz için bizlerde çok mutluyuz.Başta Özlem Öğretmen ve diğer bütün öğretmenlere, Aynur teyzemize çok teşekkür ederiz.

Hilal ERTAŞ  (Serra’nın annesi)       

--------------------------------------------------------------------------------------

Efe 2,5 yaşındayken Mutlu Gelecek Atölyesi'nin yanındaki parka gidip dönerken o okula gitmeye kendisi karar verdi. Kapısında ağlıyordu oraya gitmek için. Mutlu Gelecek Atölyesi ile tanışmamız böyle hızlı oldu. Oğlum kendi seçimini yapmıştı biz de engel olmadık çünkü seçimi doğruydu okula bu kadar severek giderken, orayı kendi evi gibi görüyorken sırf yaşı küçük diye buna engel olmamalıydık. Okulumuzun sevecen sahibi ve Öğretmenleri sayesinde hiç bir zaman işe giderken aklımız çocuğumuzda kalmadı. Oranın sıcak ve mutlu ortamı gelen her çocuğa güven ve huzur veriyor okula alışmamaları gibi bir şey söz konusu bile olmuyor. Benim oğlum ilkokul ikinci sınıfa gitmesine rağmen hala okulum diye bahseder, Gönül bağımız hiç kopmadı. 

         Mutlu Gelecek Atölyesi, hayattaki en değerli varlıklarımızı kendi yavrularıymış gibi kucaklayan, sıcak ve eşit bir ortam sağlayan bir okuldur. 

        Hayatın standart kuralları çerçevesinde her zaman çocukların manevi ihtiyaçlarını her şeyden üstün tutarak verdikleri eğitim bence hiçbirşeyle değişilmez.

       Dilerim ki her çocuk eğitim hayatının başlangıcında bizim kadar şanslı olur..

Sinem Gürleyen (Efe ve Arda'nın annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Daha küçücük bir bebekti prensesim… 

Uzun bir süre işe ara vermemden sonra tekrar işe dönmem gerekiyordu. Bebeğimi kimlere emanet edeceğimi bilemiyordum. Bakıcı mı? Okul mu? Uzun araştırmalarımdan sonra buldum Mutlu Gelecek Atölyesi’ni. Özlem Hanım o samimiyetiyle o sıcaklığıyla öyle güzel karşılamıştı ki bizleri o an içime sinen ve güven duyduğum bir aile ortamı oldu benim için Mutlu Gelecek Atölyesi. Aile sıcaklığını ve güven ortamını bulmak en önemlisiydi bizim için. Kızımın mutlu bir yuvada, mutlu insanlarla büyümesi hayatımızı daha da mutlu etti. Kızım şu an 5 yaşında ve biz bu süreye kadar hep Mutlu Gelecek’in mutlu çocukları, mutlu öğretmenleri ve mutlu Aynur Teyze’siyle büyüdük. Kızıma verdiğiniz değer, kattığınız güzellikler için sonsuz teşekkürler….

Berrin Şen (Ekin’in Annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Mutlu Gelecek Atölyesi ;

Uzun bir kreş ve anaokulu arayışı sonrasında Özlem Hanım’ın güler yüzü ile aydınlattığı  Mutlu Gelecek Atölyesi’ne gittik.  Çok sıcak, yeniliğe açık,titiz, çağdaş, aydın, pozitif yaklaşımları olan çok başarılı bir eğitim-öğretim yuvası.  Kızımın yeme sorunu vardı, daha önce gidip denediğimiz kreşlerde yemek yemeye zorlandığı için çok sıkıntılar yaşadık,  ayrılmak zorunda kaldık. Mutlu Gelecek Atölyesi’nde  çocuğum yemek yemeyi sevdi, paylaşmayı öğrendi. Bazen düşünürsünüz ben bu işi yapsam şöyle yaparım, daha iyisini yaparım diye  ama Mutlu Gelecek Atölyesi’nde  kendim kadar , sabır konusunda da kendimden çok güveneceğim insanlar olduğunu gördüm.  Kızım bugün özel bir  ilkokulda  ve ben keşke Mutlu Gelecek Atölyesi gibi bir ilkokul olsa diye sık sık  düşünüyorum…

Mutlu Gelecek Atölyesi, mutlu , eğitimli çocuklar yetiştirmek için  çok doğru adres. Emek veren, yürek veren, sabır gösteren, sevgisini yaptıkları her işe katan Mutlu Gelecek Atölyesi  çalışanlarına ve özellikle Özlem Hanım’a teşekkür ederim.

BERNA ÇİL (Berce İrem'in Annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Okulu sevgiyle "sıcak bir yuva"ya, o sıcak yuvayı bilgi ve emekle "okul”a dönüştürebilmek... İşte, Mutlu Gelecek  Atölyesi!  2013 yılının Şubat ayında aklımızda sorularla bir anaokulu ararken kesişti yolumuz Mutlu Gelecek Atölyesi'yle ve yolumuz kesiştikten sonra da aklımızdaki sorular cevaplarını bularak yerini güvene bıraktı. Gördük ki çocuklarımız sabahları sıcacık bir günaydınla karşılanır, yemekler annelerden bile güzel yemek pişiren Aynur Teyze'nin ellerinden yenir, öğretmenlerimiz her türlü ihtiyaç anında çocuklarımızın hep yanındadır ve yaşlarına uygun bilgi ve becerilerle donatılmaları için sonsuz emek sarf ederler.
     Anne baba olarak çocuğumuzu emanet edebileceğimiz, onların mutluluğu üzerine temellendirilmiş bir anaokuluyla yolumuza devam ettiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Bu vesileyle her şey için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

İyi ki varsın Mutlu Gelecek Atölyesi!

Şerife ŞEN (Ilgın'ın Annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Mutlu Gelecek Atölyesi'nin kızımız Zeynep Nil'in gelişimine büyük katkısı oldu ve olmaya da devam ediyor. Gerek sosyalleşmesi açısından gerekse paylaşım duygusunu öğrenmesi açısından büyük bir gelişim içinde olduğunu mutlulukla gözlemliyoruz. Ayrıca okulumuzun organize ettiği dış mekan aktivitelerine Zeynep Nil’in mutlu bir şekilde katıldığını ve bu gezilerin eğlendiriken bir yandan da öğretici etkinlikler olması ayrıca biz aileler için de mutluluk verici. Mutlu Gelecek Atölyesi'nin değerli öğretmenlerine de çocuklarımızı kendilerini ispatlayabileceği ortamlar sunması ve bu yönde kendilerini geliştimesine yönelik aktivitelerdeki rollerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Ayrıca bize okulumuzla ilgili görüşlerimizi yazabileceğimiz bir ortam sunduğunuz için de teşekkür ediyoruz. Sizi ve çocuklaımızı internet sitenizden takip etmeye devam ediyoruz.

Teşekkürler

Fidan ŞAHİN(Zeynep Nil'in annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Mutlu Gelecek Atölyesi.... Bu 3 kelime bizim için gerçekten çok şey ifade ediyor.Bu okulu tamamıyla şans eseri bulduk. Etraftaki diğer birkaç okul ile görüşmeden çıkmıştık ki Özlem Hanım'ı çıkarken görüp "bir de buraya bakalım" diyerek girdik içeri. İyi ki de girmişiz...Defne için zor bir dönemdi...okula alışması da vakit aldı ama tüm okul bize bu konuda yardımcı oldu. Defne zamanla alıştı hatta o kadar alıştı ki 2 senenin sonunda mezun olup okulundan ve de öğretmeninden ayrılmak ona çok zor geldi; okula gitmeyeceğim diyen çocuk bu sefer de okuldan çıkmamak için ağlıyordu... Bu 2 sene içinde biz kattıkları ve Defne'yi ilkokula bu kadar hazır hale getirdikleri için tüm Mutlu Gelecek Atölyesi ailesine bir kez daha teşekkür ederim....

Sevgiler
Hande Karaman (Defne Zeynep'in annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Oğlumun 3.5 yaşında aile dışından ilk kez destek alacağı okul serüvenine Mutlu Gelecek Atölyesi ile başladık. Çok şanslıydık çünkü araştırmaya anaokul deneyiminden mutlu olan arkadaşımın çocuğunun referansı ile yola koyulduk. Şimdi ilkokula giden oğlumun ilk tercihinin ne kadar doğru olduğunu çok daha iyi anlıyorum.

     Kurum yöneticisi Özlem Hanım, eğitimin planlanması ve programlamada, problem çözmede ve çocuğun karakterine uygun iletişim kurmada baş kahraman....

     Ama öğretmenlerin ve yemekleri hazırlayan Aynur Teyzemizin emekleri göz ardı edilemez. O kadar ki Kuzey'in " anne Aynur Teyze senden daha güzel yemek yapıyor "dediği ve buna bozulduğum günler oldu. 

    Her ebeveynin merak edebileceği şu soruyu da yanıtlamak istiyorum. Kuzey Mutlu Gelecek Atölyesinde neler edindi, öğrendi?

    Özgüvenli, öğretileni sorgulayan (ezberlemek yerine anlamaya çalışan, soru sormaktan çekinmeyen), kuralları önemseyen, kurallar ile çizilen bir ortamda daha güvenli hissedebilen, kuralların bir baskı unsuru değil hayatı kolaylaştıran bir öğe olduğunu anlayan, sosyal ilişkiler kurabilen tiyatro gösterisi için yüzden fazla insanın karşısına çıkabilen mutlu bir çocuk olarak ayrıldı... Ayrıca dünyada İngilizce diye başka bir dilin varlığı ve zor olmadığı matematiğin en sevdiği alan olduğunu keşfetti yani ilgi alanlarından ona yatkın olanları farkedebildik ve yüzmeyi de yine aynı ekibin ek faaliyeti ile öğrendik...
Tekrar herbirinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

Filiz Yılmazel (Kuzey'in Annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Her anne  çocuğunu hem içinin rahat edeceği hem  sevgisini katarak eğitim veren öğretmenlere emanet etmek  ister. Geçen sene  biricik kızımı  kimlere emanet edebilirim düşüncesiyle yola çıktım, kreş kreş dolaştım. Mutlu Gelecek Atölyesi  son durağım oldu  ve biricik kızım 2 senedir emin ellerde. Yeni bilgileri öğretirken; deneyimleme şansı vererek, hayattan kareleri yaşatarak hem öğrenme sürecini kolaylaştıracak programlar hazırlanması hem de tekrarlarla  birlikte alışkanlık kazanmalarını sağladığınız ve bunları yaparken de  içine sevginizi kattığınız için öncelikle sevgili Özlem Hanım’a, tüm öğretmenlerimize, yemekleri ile kızımın her yemeği yemesini sağlayan Aynur Teyzemize sonsuz teşekkürler.

Zeynep Şener(Eylül Derin'in annesi)

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Mutlu Gelecek İçin İlk Adım

Biricik kızımıza anaokulu aradığımız sancılı zamanlardı... Sıkıntılı, tedirgin ve endişeli halleri bir türlü üzerimizden atamıyorduk. Gözümüzün nurunu hiç tanımadığımız insanlara emanet edecek olmak bize çok zor geliyordu.  Ben “en önemli konu emin ellerde olması, güvende olduğunu bilmemiz” diyordum, eşim “ evet ama sadece emin ellerde olması yetmez, kızımızın iyi bir geleceği olabilmesi için iyi bir başlangıç yapmalıyız” diyordu. Ben “eğitim öğretim kısmını biz evde bir şekilde tamamlamaya çalışırız, yeter ki karşılaşacağımız insanlar kızımıza iyi davransın, onu evlatları gibi görebilsinler” diyordum, eşim; “ama bak biz bunca zaman emek verdik iyi bir potansiyel oluşturduk güven ve güzel davranışın yanı sıra eğitim öğretim yaklaşımları da seçme kriterimiz olsun” diyordu.  Sonunda okulları gezmeye başladık. Kimisi kendilerini olmadığı bir şeyler olarak anlatıyor, kimisi sadece bina ve eşyalarıyla kendisinin en iyisi olduğunu ileri sürüyor, kimisi de kendinden başka tüm okulları karalıyordu. Derken Mutlu Gelecek Atölyesi’ne sıra geldi. Özlem Hanım’la tanıştık. Okulu oldukça sevimliydi. Daha girişten başlayarak her metre karesine emek vermişti; resimler çizmiş, süslemeler yapmış, çiçeklerini dikmiş, panolarını düzenlemişti. Sanırım içindeki çocuğu koruyabilmişti ki çocuk ruhundan anlıyordu. Bizim şüpheci sorularımıza dürüst ve samimi cevaplar verdi. Ne fazla ne eksik. Bize ne verebilecekse onları vaad etti. Sonunda kızımız için en doğru seçim olduğunu düşünerek Mutlu Gelecek Atölyesi’nde karar kıldık. Stresli geçen ilk bir kaç hafta sonrasında kızımız için ne kadar uygun bir seçim yaptığımızı anladık. Eğitim konusunda en yeni teknikler, en başarılı yaklaşımlar uygulanıyordu. Beslenme konusunda her zaman en doğal ve faydalı olan menüler hazırlanıyordu. Kızımıza en başta Özlem Hanım’ın kendisi ve tabii ki kaliteli personeli ikinci bir aile olmuştu. Kızımız geleceğe emin ellerde güvenle, mutlu bir şekilde ilerliyordu tıpkı Mutlu Gelecek Atölyesi’nin geleceğe sağlam temeller üzerinde başarıyla, mutlulukla ilerlemesi gibi ...

Tüm ekibe teşekkürlerimle ...

Nuray Kalafat  (Gamze'nin Annesi)              

--------------------------------------------------------------------------------------